Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Turvalisus andurid Sinu kodus

TAGASI

Miks on ohutusandurid nii oluline teema? Smart Home ehk intelligentne hooneautomaatika võrk võimaldab kasutajatel kohandada kodu funktsioone vastavalt oma vajadustele. Kuna seadmetevaheline suhtlus saab toimuda vähese inimese sekkumisega (nt. programmeerides OneTouch stsenaariumid), nendega juhtimine on järjest mugavam ja kasulikum. Tsivilisatsiooni areng on nii kiire, et on raske ennustada, kuidas arenenud süsteemid meid tulevikus saadavad. Teame aga, et elanike elamismugavus, ökoloogia ja ökonoomne energiakasutus ei ammenda teemat. Smart Home kaitseb tänu kaasaegsetele turvaanduritele maja ka soovimatute sündmuste eest.

Tekst vastab järgnevatele küsimustele:

  • miks Smart Home on rohkem kui lihtsalt mugavus
  • millisel viisil SALUS Smart Home suurendab Sinu ohutust
  • millised SALUS Controls andurid mille jaoks on mõeldud

Intelligentne kodu, inteligentne kaitse

Kuigi kodufunktsioonide juhtimine nuppude, nutitelefonide, arvutite või hääljuhiste abil aitab elu lihtsamaks ja nauditavamaks muuta, ei mõtle inimesed ainult mugavusele. Hooneautomaatika kasutamine igapäevaselt on laiem. Smart tehnoloogiad hoiatavad rikete eest ja muudavad eakate, puuetega inimeste (ja nende hooldajate) elu lihtsamaks.

Targa kodu sektorisse sisenedes hoolitses selle aspekti eest ka kaubamärk SALUS Controls. Kuigi ettevõtte põhiidee keskendub kütte intelligentsele juhtimisele, on SALUS Smart Home süsteemi suureks eeliseks hoolimine kasutajate turvalisusest.

Paigaldades Smart sarja ohutusandureid, on teil võimalus nt tööle või poodi minna ja hooldatav koju jätta. Siin on abiks OneTouchi stsenaariumid. Kui keegi kodus tunneb end halvasti ja vajutab hädaabinuppu, saate automaatse etteantud sisuga SMS-i ja tulete õigel ajal appi. Idee on geniaalne. Ja tõeliselt tõhus.

Tunnen end halvasti

Avariid ja äkkjuhtumid – mille eest andurid kaitsevad?

Tasub teada, et – peale igapäevategevuste parandamise, kulude optimeerimise ja meelelahutuse – on nutikad lahendused suurepäraseks kaitseks ebameeldivate juhuslike sündmuste eest. Loomulikult ei suuda ükski tehnoloogia inimesi kaitsta kõigi ohtude eest, kuid paljudes olukordades tasub oma asjad nende kätte usaldada. Pidage meeles, et jälgimine ei lahenda kõiki probleeme. Siin tulevad kasuks turvaandurid.

Millistele kodukaitse elementidele tasub tähelepanu pöörata? Eri alarmidele nagu:

  • tulekahju
  • üleujutus
  • sissemurdmis

Tulekahju signalisatsioon ei tähenda ainult kohalikku suitsutuvastust ja häiresireeni aktiveerimist. SALUS Smart Home süsteemis järgneb suitsu tuvastamisele automaatne hoiatuse saatmine kasutajale (SMS, e-mail). Samamoodi, kui tuvastatakse vesi (vannitoa, köögi, akvaariumi üleujutamise tagajärjel) või ukse või akna avamisel. Veelgi enam, kui loome sellise OneTouchi reegli, ei saada süsteem mitte ainult üleujutusteateid, vaid – kasutades SPE600 pistikut või SR600 releed – sulgeb veevarustuse, vältides edasisi kahjustusi.

Nii et kui olete eemal ja kodus juhtub midagi häirivat, saate teate ja reageerimisaega. Isegi kui jälgite oma kinnisvara, ei jää kaamerad alati seda, mida rikete tuvastamisele pühendatud andurid salvestavad. Osade seadmete – näiteks külmikute, pesumasinate – töö üle tasub otse jälgida. Mis siis, kui pärast majast lahkumist pole kindel, kas olete akna sulgenud? Saate seda eemalt kontrollida rakenduses SALUS Smart Home (avamisandur). Samuti võite saada teate, kui volitamata isik viibib nt teie garaažis (liikumisandur).

Teine SALUS Smart Home süsteemi turvalisuse seisukohalt oluline funktsioon on elanike kohaloleku simuleerimine. Tänu intelligentsele valgustusele ja intelligentsetele ruloodele “teesklevad” tühjad interjöörid, et elanikud on kodus. Milleks? Jättes mulje pereliikmete aktiivsusest, ajab süsteem potentsiaalse varga segadusse ja kaitseb maja sissemurdmise eest. Kuidas? Simulatsioonigraafiku loomisel ja aktiveerimisel süttivad ruumides valgustid määratud aegadel ja seejärel – nt mõne/mõneteise minuti pärast – kustuvad. Rulood on sarnased: sulguvad päikeseloojangul, avanevad hommikul.

Millised ohutusandurid parandavad Sinu kodu funktsioneerimist?

Mida on vaja ülaltoodud koduturvalisuse stsenaariumide programmeerimiseks? Esiteks SALUS Smart Home süsteemi tugisambad ehk internetivärav ja mobiilirakendus. Lisaks:

Vaatleme valitud seadmeid lähemalt.

SALUS Smart Home System SB600, CSB600 Interneti-nupud: juhtmevabad sündmuste aktiveerijad. Need käivitavad ühe (CSB600) või kaks (SB600) sündmust (nt valgustus, kütte väljalülitamine). CSB000 (paanikanupp – kaanega mudel), saates eelseadistatud teatise, võib toimida häirenupuna.

Suitsuandur SD600: Seade tuvastab suitsu olemasolu. Seda saab kasutada iseseisvalt – ilma UGE600 Interneti-lüüsi ja mobiilirakenduseta -, kuid ainult SALUS Smart Home süsteemi elemendina on sellel ohtudest teavitamise funktsioon.

Üleujutusandur WLS600: veekindel üleujutusandur, mis tuvastab vee selle all oleval pinnal või sellega ühendatud kaablite kontaktidel. Tänu seadmete koostööle SALUS Smart Home süsteemis on lekke tuvastamisel võimalik klapp sulgeda ning saata kasutajale tasuta teade rikke kohta.

Avatuse andur OS600/SW600: juhtmevaba seade, mis töötab koostöös Smart Home sarja regulaatoritega. See võimaldab ruumis kütte plaanipäraselt välja lülitada akna või ukse tuulutamise/avamise ajaks. Süsteemi elemendina võimaldab see saada ka teateid avamise kohta.

Liikumisandur MS600: koostöös nutipistikuga (SPE600) või releega (SR600) võimaldab detektor liikumistuvastuse tulemusena valgustust sisse või välja lülitada.

Smart Pistik SPE600: nutikas pistik (elektripistiku pikendus), mis on varustatud koormusevastase kaitsega. See võimaldab juhtida sellega ühendatud seadmeid. Mida see veel teha saab? Näitab energiaajalugu (rakendus), suurendab ZigBee võrgu leviala ja töötab koos Amazon ALEXA-ga (hääljuhtimine).

SR600 (Smart Relee): intelligentne relee pingeseadmetele (nt boilerid, pumbad, valgustus) ja pingevabadele seadmetele (nt signalisatsiooni juhtpaneelid, väravakontrollerid, avanemisandurid), mis on mõeldud töötamiseks lülituskarbis, seinakontaktis või kõikjal, kus on vaja juhtida vastuvõtja (maksimaalne võimsuskoormus – 16A). Smart Relay suurendab ZigBee võrgu ulatust. Seda saab siduda otse regulaatoriga – süsteemi ainsa nutika elemendina, kuna teised töötavad OneTouchi kaudu. Lülitab välja / lubab toiteallika – täpselt nagu Smart Pistik.

Ohutus koos  SALUS Smart Home – pea meeles:

Kuidas süsteem SALUS Smart Home mõjutab kodu ja pereliikmete turvalisust?

Kontakt
Alusta koostööd

Kontakt


Tehniline abi

support@salus-controls.eu


PaigaldajaKasutajaArendaja




Salus

SALUS Controls brändi turustaja:
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

Rolna 4, 43-262 Kobielice,
Poola
NIP: 638 180 68 25,
KRS: 0000440955,
office: +48 32 700 74 53,
service: +48 32 750 65 05,
fax: +48 32 790 44 85,
Monday - Friday, 8:00-16:00

image/svg+xml





© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio