Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Põrandakütte eelised

TAGASI

Radiaatorid kodus on standardne ja isegi ilmne lahendus, kuid kas see on parim? Selgub, et üha enam inimesi loobub sellisest ruumide kütmise vormist. Teisest küljest kogub populaarsust põrandaküte – nähtamatu, mugav ja ökonoomne. Kas see on tõesti väärt investeerimist? Kontrollige, millised eelised sellisel küttesüsteemil on.

Põrandaküte tagab parema temperatuurijaotuse

Üks peamisi põhjusi, miks põrandakütte paigaldamine on mõttekas, on sellega saavutatav optimaalne temperatuurijaotus. Inimese jaoks on kindlasti soodsam ja mugavam, kui jalgadel on kõrgem ja peas madalam temperatuur. See on efekt, mis võimaldab üha populaarsemaks muutuvat põrandakütet. See aitab teil end hästi tunda ja paremini ära kasutada soojust, mis teadaolevalt tõuseb ülespoole.

Kuid see pole veel kõik! Põrandaküte tagab ka ühtlase temperatuurijaotuse kogu interjööris. Radiaatorid kütavad ainult lokaalselt ja nendest eralduv soojus levib mitte eriti hea kasuteguriga mööda tuba. Seetõttu võib radiaatori lähedal olla palju soojem kui ruumi teises otsas. Põrandakütte puhul see probleem lakkab olemast, kuna see on paigaldatud üle kogu ruumi pinna ja annab soojust ühtlaselt välja.

Põrandaküte on ökonoomne

Soodne temperatuurijaotus mõjutab ka oluliselt tõhusamat energiakasutust. Tänu sellele on põrandakütet odavam kasutada kui traditsioonilist radiaatorkütet. Samal temperatuuril on soojatunne tugevam, kui kasutada põrandakütet. Seetõttu saate sama soojusmugavuse tagamiseks temperatuuri 1-2 kraadi võrra alandada. Iga-aastaselt võib see aidata oluliselt vähendada küttekulusid. Kokkuhoid võib ulatuda isegi kümnekonna protsendini!

Rohkem õhuniiskust, vähem tolmu

Põrandakütte eripära tähendab ka seda, et see võimaldab vähendada õhus keerleva tolmu hulka ja säilitada optimaalset õhuniiskust. Esiteks välistab see vajaduse paigaldada küttekehasid, mis koguvad tolmu. Teiseks annab see kiirguse kaudu soojust välja, tänu millele ei tekita õhu liikumist nii nagu radiaatorküte. Küttekehad eraldavad soojust kiirguse ja konvektsiooni kaudu, mis põhjustab õhu liikumist ülespoole. Lisaks toimub temperatuuridel üle 55°C radiaatoritel tolm. Põrandakate piirab õhu liikumist, takistades sellega tolmu suurel määral üles kerkimist ning aitab säilitada optimaalset õhuniiskust, aidates kaasa lestade paljunemise vähenemisele. Seetõttu on see kasulikum allergikutele ja hõlbustab puhastamist.

Põrandaküte tähendab suuremaid paigutusvõimalusi

Radiaatorid piiravad sageli antud ruumi korraldamise võimalusi. Need võtavad väärtuslikku ruumi ja on mõnikord üsna vales kohas. Põrandakütte valimisel ei saa te muretseda radiaatorite asukoha ja nende mõju pärast interjööri kujundusele. Paljud inimesed ütlevad ka, et radiaatorid segavad ja moonutavad ruumi asjatult. Lahenduseks on põrandaküte, mis on täiesti nähtamatu.

Peate lihtsalt meeles pidama, et selle kasutamine seab dekoratsioonile muid piiranguid. Põrandakütte kasutamisel tuleks hoolikalt valida põrandate viimistlusmaterjalid. Kasutada tuleks materjale, mis juhivad hästi soojust. Kivi, keraamika ja terrakota sobivad kõige paremini, kuigi kasutada võib ka paneele või parkett. Enamasti tuleb aga vaipadest loobuda.

Põrandaküte töötab suurepäraselt kaasaegsete süsteemidega

Põrandaküte on lihtsalt kaasaegsem kui radiaatorid. See ühendab energiatõhususe ja mugavuse. See töötab suurepäraselt täiustatud süsteemidega, mis kasutavad taastuvaid energiaallikaid – soojuspumpasid või fotogalvaanilisi elemente. See sobib suurepäraselt kasutamiseks ka koduautomaatika ja targa kodu süsteemidega, kuna võimaldab täpselt reguleerida temperatuuri. SALUS Controlsi pakkumine sisaldab laia valikut tooteid, mis sobivad põrandaküttega.

Kontakt
Alusta koostööd

Kontakt


Tehniline abi

support@salus-controls.eu


PaigaldajaKasutajaArendaja
Salus

SALUS Controls brändi turustaja:
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

Rolna 4, 43-262 Kobielice,
Poola
NIP: 638 180 68 25,
KRS: 0000440955,
office: +48 32 700 74 53,
service: +48 32 750 65 05,
fax: +48 32 790 44 85,
Monday - Friday, 8:00-16:00

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio