Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Päikesekollektorite eelised

TAGASI

Praegu on fotogalvaanika päikeseenergiapaigaldiste seas selge liider, mis võimaldab seda elektriks muundada. Päikesekollektorid võivad aga olla ka suurepärane valik koju või ettevõttesse. Nad ammutavad päikesest soojusenergiat, mida saab seejärel mitmel viisil kasutada. Vaata järele, millised on päikesekollektorite eelised ja kas tasub neisse investeerida.

Päikesekollektorid – tasuta soojusenergia

Päike toob inimesele ja teistele Maal elavatele organismidele palju kasu. Kaasaegsed tehnoloogiad võimaldavad neid veelgi suuremal määral kasutada. Üheks selliseks tehnoloogiaks on päikesekollektorid, mis võimaldavad saada päikesekiirgusest soojusenergiat. Seda saab kasutada näiteks:

  • sooja tarbevee soojendamine,
  • basseini soojendus,
  • keskküttesüsteemi tugi.

Tegemist on täiesti tasuta soojusega, mis lisaks saadakse taastuvast allikast. Päikesekollektorid võivad olla suurepärane täiendus teistele kaasaegsetele energia- ja küttesüsteemidele, nagu fotogalvaanilised paneelid või soojuspumbad. Need on eriti kasulikud kõikjal, kus on suur nõudlus soojusenergia järele, kuid kasu on võimalik saavutada kõikjal. Need on vähem mitmekülgsed kui päikesest elektrit ammutavad fotogalvaanilised paneelid, kuid võivad ka oluliselt säästa. Mida? See sõltub eelkõige paigalduse suurusest ja valitud seadmete jõudlusest.

Paljude rakendustega päikesekollektorid

Tänu päikesekollektoritele on võimalik saada “ainult” soojusenergiat, kuid seda saab kasutada mitmel viisil. Kõige populaarsem rakendus on sooja tarbevee soojendamine. Hästi valitud paigalduse korral pole probleemi õige sooja tarbevee koguse tagamisega – ka talvel, mil päike paistab vaid mõneks tunniks päevas. Tänu sellele aitavad kollektorid kaasa vee soojendamise energiakulu vähendamisele kuni 70%, tagades väga suure säästu. Lisaks saab kollektorite soojust kasutada koduujula kütmiseks. Tänu sellele saab hooaega veidi pikendada ja vannid on alati mõnusad.

Teine võimalus kollektoritest saadava soojuse kasutamiseks on keskküttesüsteemi toetamine. Kollektorid ei sobi kasutamiseks ainsa kütteseadmena, kuid aitavad vähendada elektripliidi või tahkeküttekatla kasutamise arveid. Need on eriti kasulikud külmematel kevad- või suvepäevadel – päikesest saadav soojus võib toa soojendada, ilma et peaks ahju kütma.

Aastaringsed päikesekollektorid

Päikesekollektorite suureks eeliseks on efektiivsus. Nad võivad sõita aastaringselt. Loomulikult on päikesevalguse intensiivsuse, kõrge temperatuuri ja pikkade päevade tõttu soojatootmine kõige efektiivsem just suvel, kuid päikeselisel talvel võib arvestada ka üsna suure kollektoritest saadava energiaga. Õigesti valitud päikesesüsteem teenib teid sõltumata aastaajast, tagades kokkuhoiu teie majapidamise või ettevõtte eelarves.

Päikesekollektorid – ökoloogilised ja energiasäästlikud

Päikesekollektorid on täiesti ökoloogilised, kuna kasutavad ainult taastuvenergiat. Erinevalt enamikust soojusallikatest ei eralda need CO2 ega saasta keskkonda muul viisil. Suvel suudavad need katta isegi kogu sooja tarbevee soojendamise energiavajaduse, aidates seda kokku hoida. Seetõttu on see süsteem, mis aitab teil elada rohelisemat elu ja samal ajal vähendada arveid.

Päikesekollektorid – kasutusmugavus

Teiseks väga oluliseks kollektorite eeliseks on kasutusmugavus. Nende töö ei vaja kuidagi järelevalvet – nad ise toodavad päikesekiirgusest soojusenergiat. Tänu SALUS Controlsi pakkumise regulaatorile (PCSOL201) nende seisukorda ja soojusjaotust saab kontrollida. Katusele paigaldatuna on need peaaegu nähtamatud ega mõjuta ebasoodsalt elamismugavust ega hoone välimust. Samuti on need väga vastupidavad ja praktiliselt veatud – hästi valitud need teenivad teid kaua.

Kontakt
Alusta koostööd

Kontakt


Tehniline abi

support@salus-controls.eu


PaigaldajaKasutajaArendaja
Salus

SALUS Controls brändi turustaja:
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

Rolna 4, 43-262 Kobielice,
Poola
NIP: 638 180 68 25,
KRS: 0000440955,
office: +48 32 700 74 53,
service: +48 32 750 65 05,
fax: +48 32 790 44 85,
Monday - Friday, 8:00-16:00

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio