Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Milline temperatur kodus on tervisele parim?

TAGASI

Temperatuuri mõju meie heaolule on tohutu. Tõhus töö, korralik uni, hea tuju – seda kõike mõjutavad kasutatavate ruumide soojustingimused. Teie kodu temperatuur määrab teie enesetunde. Veelgi enam, majade ja korterite sobiv soojusbilanss toetab hingamisteede ja südame-veresoonkonna süsteemide tervist ning määrab ka inimese eluenergia. Soojusmugavus majades, mida ei köeta üle ega jahutata liiga madalaks, vähendab meie haigestumist eelkõige ülemiste hingamisteede haigustesse.

Tervis algab kodust

Lisaks heale ventilatsioonile, suurele päevavalgusannusele, piisavale õhuniiskusele ja õigetele magamistingimustele on soojustasakaal mugava kodu võtmeks..

Miks nii?

Sest kodu on inimesele kõige lähem keskkond, koht, kus “akusid laetakse”. Viimasel ajal töötame väga sageli ka kodus – seega sõltub meie sotsiaalne ja psühholoogiline toimimine sealsetest tingimustest. See ei puuduta ainult soojuslikku mugavust, vaid ka igapäevaelu mugavust. Teisisõnu, kui ruumide temperatuur on kohandatud nende funktsioonile vastavaks – elutuppa, vannituppa, magamistuppa jne sobivaks – tunneme end paremini ja kasutame koduruumi efektiivsemalt. See, millise temperatuuri ruumides seame, sõltub meie vajadustest.

Hoonete ebasoodne mikrokliima ei vähenda mitte ainult täiskasvanute heaolu, vaid ka sagedamini haigete ja vähem teadmisi omandavate laste psühhofüüsilist seisundit.

Lisaks on viimastel aastatel toimunud muutus meie elustiilis – veedame üha vähem aega õues, üha enam hoonetes, kus puhkame, veedame seltsi- ja tööelu.

Keeruline epidemioloogiline olukord maailmas, millega oleme tegelenud viimased poolteist aastat, rõhutab lisaks inimeste elustiili muutmise argumentide olulisust seoses näiteks eelmise sajandiga. Fakt on see, et siseruumides veedame palju rohkem aega kui varem. Siseruumide temperatuur peab meid tingimata mõjutama samal määral, kui seda mõjutavad ilmastiku- või atmosfääritingimused; toetab või takistab loomulikku tegevust. Pikka aega, terve päeva kodus viibides peaksime jälgima, et nende mikrokliima oleks meile võimalikult soodne.

Mis temperatur sobib millistesse ruumidesse?

Alustada tuleks sellest, et koduste interjööride temperatuur tuleks kohandada vastavalt elanike individuaalsetele vajadustele. Mõned reeglid kehtivad siiski kõigile..

Interjööri soojusmugavusel on oma reeglid ja see on tihedalt seotud inimkeha füsioloogiaga. Tasub teada kuldset keskteed. Ühest küljest põhjustavad pikaajalised madalad temperatuurid (arvatavasti alla 18 ℃) keha jahtumist, vähendavad efektiivsust ja suurendavad vastuvõtlikkust infektsioonidele. Seevastu majapidamisruumide temperatuur üle 21 ℃ põhjustab hingamisteede limaskestade ja sidekesta kuivamist, mis samuti vähendab vastupanuvõimet infektsioonidele ning loob tingimused allergiate ja astma tekkeks. Ülekuumenemine soodustab ka keskendumishäireid, suurenenud higistamist (st elektrolüütide kaotust) ja isegi kardioloogilisi probleeme..

Milline temperatuur on optimaalne? Elutoas/kabinetis on ca 20 ℃. Selliste kütteparameetritega tunneme end tavaliselt kõige paremini, oleme kõige keskendunumad, täis elujõudu ja seega ka produktiivsed. Temperatuur üle 21 ℃ (kuni 25 ℃) töötab vannitamise ajal ainult vannitoas.

Köögis peaks reeglina olema madalam temperatuur kui elutoas (ruum, kus me kõige sagedamini viibime), sest soojendame seda süstemaatiliselt toidu valmistamisega. Seega tundub, et 19 ℃ on siin optimaalne temperatuur.

Meie rahulolu suurendab kindlasti ka teadlikkus, et hoone on looduskeskkonna suhtes neutraalne ja energiasäästlik. Meile meeldib teada, et meie maja ei reosta loodust, hindame seda, et see on ökonoomne ja toob kokkuhoidu kodu eelarvesse. Need tegurid tõstavad ka prestiiži ja parandavad perede sotsiaalset hinnangut.

Õige temperatuur = tervislik uni

Uni on keha põhiline füsioloogiline vajadus, ilma milleta inimene ei suuda korralikult toimida. Seetõttu on selle teema teine ​​oluline aspekt ruumi temperatuur, kus me magame.

Taastav uni on kulda väärt – taastab energiat, aitab vältida haigusi -, kuid vastupidiselt näilisele nõuab unehügieen vastavaid tingimusi.

Mis mõjutab tervislikku und?

 • ruumitemperatuur
 • tuulutatud magamistuba
 • pimendatus
 • rahulikes toonides sisustus

Loetakse, et ideaalne temperatuur magamiseks on 17–19 ℃, mis on madalam kui päevasel ajal toimuvate tegevuste puhul. Magamistoas peaks olema märgatavalt jahedam kui elutoas.

Tasub meeles pidada, sest küttes üle ruumi, milles magame, sunnime keha aktiveerima termoregulatsiooni mehhanismi. Vereringe kiireneb ja keha higistab. Pidevale jahutamisele keskendudes ei puhka meie keha nii, nagu peaks. Magame pinnapealselt, rahutult. Hommikul ärkame märjana, nõrgana, vähenenud refleksidega ja nõrga tegutsemistahtega. Kuid unekvaliteeti ei langeta ainult “kasvuhoone” tingimused. Ebasoodsad mõjud tekivad ka vastupidises olukorras. Kui magamistoas on liiga külm, siis ärkame külmana, nohu ja kurguvaluga.

Teooria ja tegelikkus

Kuigi maja üksikute ruumide näidatud temperatuuriväärtused tunduvad universaalsed ja hästi keskmistatud, võib optimaalne temperatuur töötamiseks, vannitamiseks ja magamiseks olla igaühe jaoks erinev. Sooja tunne on väga individuaalne asi.

Kuigi maja üksikute ruumide näidatud temperatuuriväärtused tunduvad universaalsed ja hästi keskmistatud, võib optimaalne temperatuur töötamiseks, vannitamiseks ja magamiseks olla igaühe jaoks erinev. Sooja tunne on väga individuaalne asi..

Ruumitemperatuuri regulaatorid, juhtribad, ajamid, intelligentsed radiaatoripead – need on seadmed, mis tagavad suurima kontrolli kütteparameetrite üle. Need näevad, mis temperatuur majas on. Soojustunne on väga individuaalne asi.

Meenutagem, et inimeste tervist ja heaolu mõjutavatest tingimustest on olulisemad: õhu kvaliteet, temperatuur ja niiskus. Kõiki neid tegureid saame positiivselt mõjutada, investeerides kaasaegsetesse ehitus- ja paigaldustööstusele suunatud tehnoloogiatesse..

SALUS Controls: otsustage milline temperatur valitseb teie kodus

SALUS Controls küttejuhtimissüsteemid võimaldavad hõlpsasti muuta kütteparameetreid olenevalt kellaajast, elanike aktiivsusest või antud ruumi otstarbest. Tänu neile saame pikemalt kodust eemal olles piirata ka kasutamata ruumide kütmist või alandada ruumide temperatuuri, mis väljendub väiksemas küttekütuse kulus.

Temperatuuriregulaatorid ja muud juhtimissüsteemide elemendid on väga paindlikud. Individuaalne ruumitemperatuuri reguleerimine võimaldab lihtsalt ja kiiresti mõjutada maja kliimat: seal, kus vaja, on soojem ja kus vaja, seal jahedam. Kuid olukorras, kus meie vajadused ootamatult muutuvad, nt soovime, et magamistoas oleks soojem, mitte elutoas, kuna meil on külm ja lamame voodis – mobiilirakenduses klõpsates muudame kehtivaid seadeid . Juhtimisalgoritmid kohandavad temperatuuri vastavalt uutele näidustustele.

Tooted, mis peaksid huvi pakkuma on  SALUS Smart Home, liini tooted mis võimaldades mitte ainult kütet juhtida, vaid ka luua nutika kodu vastavalt isiklikele eelistustele.

Millest koosneb  SALUS Smart Home?

Nutikas süsteem sisaldab seadmeid, mis võimaldavad temperatuuri igas ruumis individuaalselt juhtida ja reguleerida kõikjalt maailmast (interneti kaudu). Samuti võimaldavad need juhtida boileri, CH pumba, sooja vee pumba või muu kütte/jahutusseadme tööd. Lisaks pinge ja akuga töötavatele temperatuuriregulaatoritele on seeria pakkumises:

 1. UGE600 Interneti-värav (kõiki sellega ühendatud seadmeid saab juhtida mobiilirakenduse kaudu)
 2. paneel KL08RF ja KL04RF (laiendusmoodul) pinna soojendamise/jahutuse juhtimiseks
 3.  juhtmvaba termostaatpea TRV
 4. juhtmoodulid
 5. Smart Pistikud (võimaldab juhtida seadmeid võimsusega kuni 3600W)
 6. anduridi: akna/ukse avatuse, üleujutus, suitsu, liikumis

Seadmete seadistamine, sidumisprotsess ja sidumine veebirakenduses on lihtne ja intuitiivne. SALUS Smart Home on üks lihtsamini kasutatavaid ja tõhusamaid süsteeme turul.

Miks kütte juhtimine on miagi ilma milleta hoone eis aa olla ei ökoloogiline ega kaasaegne?

Sest ainult tänu küttesüsteemi intelligentsele juhtimisele saavutame:

 • vähenenud küttekulud
 • temperatuuri reguleerimine vastavalt ruumide funktsioonile ja kasutaja hetkevajadustele
 • mugav seadmete reguleerimine lihtsasti kasutatavate draiverite ja internetirakenduste kasutamisega
 • võimalus automaatselt juhtida katelde ja pumpade tööd
 • küttepaigaldise käivitamine ja juhtimine ka väljaspool kodu (interneti kaudu)
 •  väiksem kahjulike komponentide emissioon atmosfääri

Kokkuvõttes toovad intelligentsed küttejuhtimissüsteemid majapidamisele ainult kasu. Temperatuurijaotus, mis on kohandatud mitte ainult elustiili, vaid ka keha vajadustega, on meile kasulik igas mõõtmes: tervise, psühholoogilise, sotsiaalse ja professionaalse..

Kontakt
Alusta koostööd

Kontakt


Tehniline abi

support@salus-controls.eu


PaigaldajaKasutajaArendaja
Salus

SALUS Controls brändi turustaja:
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

Rolna 4, 43-262 Kobielice,
Poola
NIP: 638 180 68 25,
KRS: 0000440955,
office: +48 32 700 74 53,
service: +48 32 750 65 05,
fax: +48 32 790 44 85,
Monday - Friday, 8:00-16:00

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio