Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Kliimakonvektorid – omadused ja tüübid

TAGASI

Kes saavad kasu kliimakonvektoritest? Ees on suvi – aasta kuumim aeg. Aeg, mil ruumide küte kaob meie prioriteetide hulgast ja selle asemele tuleb otsida võimalusi elu- ja kontoriruumide efektiivseks jahutamiseks. Arvestades praegust Poola kliimat – suvekuudel on peaaegu troopiline kuumus –, tahaksid mõned teist kindlasti oma interjööri ühe universaalse seadmega konditsioneerida. Konditsioneerida, st säilitada neis sobivad tingimused olenemata ilmast ja aastaajast. Praktikas: soojendage või jahutage. Sellises olukorras tasub kaaluda kliimaseadmete paigaldamist.

Tekst vastab küsimustele:

 1. Mis on kliimakonvektorid?
 2. Mis on nende plussid?
 3. Millisedi kliimakonvektorite tüüpe eristame?
 4. Kuidas tõsta nende tööefektiivsust?

Mis on kliimakonvektorid?

Kliimakonvektorid, st kütte- ja jahutusseadmed, mis on ette nähtud ruumi optimaalse temperatuuri hoidmiseks. Kuidas need toimivad? Lihtsamalt öeldes, ventilaatorite kaudu keskkonnaga soojusvahetuse põhimõttel. Tegemist on praktilise lahendusega, mida on kommunaalhoonetes juba ammu kasutatud. Kliimakonvektor soojendab, jahutab või soojendab ja jahutab sisemust. Töötegur (küte, jahutus) on siin vesi.

Kliimakonvektoreid kasutatakse tavaliselt suurtes rajatistes (büroohooned, auditooriumid, kinosaalid), kuid nende paigaldamisel eramajadesse pereliikmete mugavuse huvides ei ole vastunäidustusi. Tingimuseks on jahutussüsteemi olemasolu.

Kliimakonvektori kasutamise plussid

 • madal termiline inerts võimaldab kiiresti reguleerida temperatuuri vastavalt hetkevajadustele
 • universaalsus (küteja jahutus) ja mugav teenindus
 • termiline mugavus läbi terve aasta
 • ruumi säästlikkus täna väikestele mõõtmetele
 • õhu puhastamine ja filtreerimine– jego wysoka jakość dzięki filtrom jonizacyjnym
 • allegikutele kasuliku mikrokliima hoidmine
 • keskkonna kaitse:  erinevalt kliimaseadmest soojendab ja jahutab kliimakonvektor õhku, kasutades vett, mitte freoone – keemilisi ühendeid, mille atmosfääri paiskumine hävitab osoonikihi.

Milliseid kliimakonvektoreid?

Klimakonvektorid: eristus konstruktisooni järgi

 1. Kahe ja neljatorulised
 2. Ventilaator ja induktsioon

Kahetoruline seade on selline, millel on ainult üks soojusvaheti, seega – olenevalt hooaja vajadustest – kas kütab või jahutab (nõuab ümberlülitamist jahutamiselt küttele ja kütmiselt jahutamisele). Kahe soojusvahetiga (jahuti ja küttekeha) seade, mis toetab mõlemat režiimi samaaegselt, on neljatoruline kliimakonvektor.

Tavaliselt kasutatav ventilaatorispiraalseade – nagu nimigi ütleb – töötab koos ventilaatoriga (sunnib õhku ringlema). Seevastu induktsioonkonvektoril pole ventilaatorit, vaid see kasutab välisõhu induktsioonijõudu. Õhk imetakse sisse, suunatakse soojusvahetisse, soojendatakse/jahutatakse ning seejärel puhutakse sissepuhkeõhu osast tuppa.

Kliimakonvektorid: eristus  paigalduse järgi

 1. Põranda – paigaldatud põranda süvistatud korpusesse
 2. Laealune – paigaldatud kas vertikaalselt või horisontaalselt
 3. Kassett – populaarseim valik, paigaldatud ripplae sisse
 4. Seinapealne – seina peale paigaldamiseks

Kokkuvõtteks võib öelda, et enamik turul saadaolevatest kliimakonvektor-seadmetest pakuvad lihtsat paigaldust, lihtsat juurdepääsu ja ökonoomset, tõhusat tööd äri-, teenindus- ja eluruumides. Nende funktsionaalsust saab aga mitmekordistada.

Kliimakonvektorid võivad töötada veelgi efektiivsemalt

Millisel viisil? Kasutades kaasaegset  juhtautomaatikat. Selle universaalse seadme õigesti valitud juhtimissüsteem võimaldab vältida sisemuse ülekuumenemist või liigset jahtumist.

Kliimakonvektorite valdkonnas pakub SALUS Controls multifunktsionaalset ruumikontrollerit FC600, mis on mõeldud kahe- või neljatoruliste fancoil-seadmete töö reguleerimiseks.

Miks FC600?

FC600 kontrolleriga juhitavate paigaldiste kasutajad kogevad soojusmugavuse tõusu. Seade on varustatud TPI reguleerimisalgoritmiga. See juhib ventilaatorit ja ventiile, et saavutada ja seejärel hoida ruumis seatud temperatuuri. Kahetorusüsteemis juhib väljund V1 kütet ja jahutust, neljatorusüsteemis juhib väljund V1 kütet ja väljund V2 – jahutust.

SALUS Controls  pakub ka täiendavat juhtimismoodulit– FC600-M – mis on mõeldud 0…10V signaaliga juhitavatele fancoil-seadmetele või kraavikütteseadmetele. See seade täiendab FC600 kontrollerit. Kuidas see töötab? Reguleerib sujuvalt ventilaatori kiirust, seadistades pinge vahemikus 0V kuni 10V. Lisaks juhib see kahte elektriajamit (kütte- ja jahutusventiil).

Meie programmeeritav kontroller saab edukalt hakkama sisseehitatud ventilaatoriga kanal- või veesoojenditega. Seadistuste ja konfiguratsioonide rohkus (FC600 töötab graafikute järgi) võimaldab seda kasutada nii suurtes äripindades kui ka kontori-, hotelli- ja eluruumides. Selle kasutamise peamine eelis on temperatuuri reguleerimise täiustamine, samuti kütte / jahutuse parameetrite pidev kontroll – ka Interneti kaudu. Võrgujuhtimise valikuga peaks FC600 toiming olema ühendatud Interneti-lüüsiga (UGE600 mudel), mis on saadaval SALUS Controls’ist. Pärast Interneti-ühenduse loomist värskendatakse draiverit automaatselt.

Kutsume vaatama FC600 kasutamise, paigaldamise tingimusi tutvustavat filmi.

Kontakt
Alusta koostööd

Kontakt


Tehniline abi

support@salus-controls.eu


PaigaldajaKasutajaArendaja
Salus

SALUS Controls brändi turustaja:
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

Rolna 4, 43-262 Kobielice,
Poola
NIP: 638 180 68 25,
KRS: 0000440955,
office: +48 32 700 74 53,
service: +48 32 750 65 05,
fax: +48 32 790 44 85,
Monday - Friday, 8:00-16:00

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio