Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

SALUS Controls juhtimissüsteemi konfiguraator– kui palju maksab tark kodu?

TAGASI

Intelligentsete kodujuhtimissüsteemide omanikud, investorid ja paigaldajad teavad, et see ost on investeering, mis parandab elumugavust. Kui kaalute raha paigutamist kaasaegsesse hooneautomaatikasse, soovite teada kulu järjekorda, millega peate arvestama. Ja siinkohal paljastame kohe, et sellele küsimusele pole ühest vastust. Kõik oleneb kinnisvarast ning selle kasutajate vajadustest ja ootustest..

Tekstist saad teada:
• mis on SALUS Controlsi süsteemikonfiguraator ja milleks see on ette nähtud?
• millest sõltub paigalduse hind?

Smart Home on rohkem kui mugavus

Mugavus, mida koduautomaatika pakub, ei piirdu triikraua väljalülitamisega või lambi kaugsüüditamisega. Nutika kodu juhtimine tähendab:

a. optimaalne kütte reguleerimine: ideaalne temperatuur igas toas

b. kodumajandus: madalamad energiakulud

c. seadmete juhtimine, nt rulood, valgustus, aiavihmutid

d. vara turvalisus: häireandurid, SMS-teated

e. keskkonnakaitse: väiksem saasteainete emissioon

f. mugavus  iga päev

Tänapäeval seostatakse intelligentset maja modernsuse, energiatõhususe, turvalisuse ja kulude kontrolliga. Süsteemis töötavate seadmete vaheliste sõltuvuste stsenaariume on peaaegu lõputult. Lahtiseks jääb aga süsteemi loomise ja selle hinna küsimus. Seetõttu lõid SALUS Controlsi tehnilised spetsialistid süsteemikonfiguraatori.

Süsteemikonfiguraator – mis see on?

SALUS Controlsi konfiguraator on kasutajasõbralik valikutööriist, mis aitab paigaldajal/kasutajal tooteid komplekteerida ja luua majapidamise vajadustele kõige paremini vastava süsteemi. Meil on arhitektuuriliselt erinevaid maju/kortereid, erinevat tüüpi küttepaigaldisi. Ka meie igaühe elurütm on erinev. Seega universaalset süsteemi pole olemas. Selline, mille eelprogrammeeritud seaded vastavad kõigi ootustele. Seetõttu tuleb nutikodu juhtseadised valida individuaalselt. “Mõeldud tehtud”, nagu riietus rätsepa juures.

Select the products for your type of heating in configurator

Süsteemi SALUS Controls konfiguraator loodi meie ekspertide kogemuste põhjal, mis on saadud tehnilise toe vihjeliinile helistanud klientidega peetud vestlustest. Teades, millised on nende levinumad küsimused ning millised probleemid on kasutajatel ja paigaldajatel seadmete valiku ja hoone tingimustega kohandamisega, oleme loonud “nõustaja virtuaalversiooni” ehk konfiguraatori. Saate seda kasutada igal ajal, töötades omas tempos, valides erinevaid tootekombinatsioone ning arvutades jooksvalt juhtimisvõimalusi ja kulusid. SALUS Controls konfiguraatori kasutamine valikus “kasutaja” seisneb selles, et vastate mõnele põhiküsimusele kasutaja kohta hoone tehnilised tingimused (paigaldise tüüp, põrandapind, radiaatorite arv jne). See teave on juhtseadmete valimisel hädavajalik. “Paigaldaja” valikus on küsimused rohkem tehnilist laadi, küsime näiteks kollektorite arvu (mis vastab vajalike juhtribade arvule), kollektoriga ühendatud aasade arvu kohta.

Select the products for your type of heating in configurator

Pärast vastuse andmist kuvab konfiguraator vajalike toodete nimekirja ja arvu; saadaolevad variandid, mille hulgast saate valida funktsiooni, hinna, disaini poolest sobivad.

Lõpuks näitab konfiguratsiooniprogramm soovitusi valikuliste toodete kohta, st nende jaoks, mida võib vaja minna ainult paigaldamise ajal (temperatuuriandur, peakaitsekate, 16A releemoodul, täiendav ZigBee võrgu repiiter jne). See loob illustreeriva kuluarvestuse.

Tark Kodu – kui palju süsteemi rakendamine maksab?

Millest alustada?

Esiteks peate teadma, kas soovite kütet Interneti kaudu juhtida. Ühest küljest nõuab see valik lisatasu, kuid teisest küljest – see suurendab võrreldamatult kogu süsteemi mugavust ja funktsionaalsust. Seejärel määrake, millist tüüpi kütet soovite juhtida: radiaator, põrand, elektriküte. Segakütte reguleerimisel on vaja arvestada mõlema küttetüübi (põrand ja radiaator) küttesüsteemi reguleerimiseks vajalike toodetega. Targa kodu tarvikud on lisatasu eest.

Näidiskodu karakteristika

Hoone, mille põhjal oma konfiguraatori tööd näitame, on ühekorruseline kasutuskõlbliku katusealusega. Alumisel korrusel on köetav elutuba köögi ja vannitoaga ning pööningul kolm radiaatorküttega magamistuba – igas üks radiaator. Kokku viis tuba. Vannitoas on üks aken. Oletame, et elanikud on otsustanud neid juhtida Interneti kaudu, kasutades selleks valitud SALUS Smart Home tarvikuid. Milliseid tooteid konfiguraator näitas? Mida leibkonnaliikmed neist saavad?

Tunne võimalusi: kuidas konfiguraator töötab?

Jaotame kodukontrolli alad nelja kategooriasse:

• kütte juhtimine
• valgustuse ja ruloode juhtimine
• näidis  OneTouch reeglid
• avariide tuvastamine

Kütte juhtimine

Sellise projekteeritud maja kütte juhtimiseks Interneti kaudu on vaja hankida: temperatuuri regulaatorid – nt kaasaegne Quantum SQ610RF, millel on sisseehitatud niiskusandur ja funktsioon Warm Floor. Küttesüsteemi optimaalne juhtimine saavutatakse igas ruumis individuaalselt temperatuuri reguleerimisega, mistõttu on alati vaja nii palju regulaatoreid, kui on ruume. Tasapinnalise soojendusega põhja jaoks on vaja juhtlatti ja ajamid (nt THB isereguleeruv ajam). Magamistubades kolme küttekeha juhtimiseks peate ostma kolm juhtmevaba termostaadipead. Ja loomulikult süsteemi “süda”, ilma milleta on võimatu oma kodu võrgus hallata – UGE600 internetivärav.

Choosing number of actuators

Valgustuse ja ruloode juhtimine

Kui soovite luua funktsionaalseid OneTouchi reegleid valgustitele ja ruloodele, tuleks süsteemi maksumusele lisada lisatarvikud (seadmete valik olenevalt reeglitest):

• Smart Relee (SR600)
• Roller Shutter (RS600)
• Smart Plug (SPE600, intelligentne pistik)

Choosing devices for underfloor heating

Kuidas need tooted töötavad? Smart Plug elektripistiku pikendusena juhib sellega ühendatud seadmeid. Smart Relay võimaldab juhtida vastuvõtjat, mille koormusvõimsus on kuni 16A. Rulood juhivad aknaruloode ja valgustuse (230V AC) ajamid. Tänu nendele väikesemõõtmelistele seadmetele saate valitud ruumides valguse sisse- või väljalülitamise hetke reguleerida vastavalt oma vajadustele või muuta lampide töö sõltuvaks muudest tegevustest, nt ruumi sisenemine, akna sulgemine, ventilaatori käivitamine , jne. Nende abiga saate luua ka simulatsiooni leibkonnaliikmete kohalolekust, kui maja on tühi. Lõplik maksumus sõltub sellest, mitut aknaluugi/seadet majas juhtida soovite..

Milliseid OneTouch reegleid saab luua?

Rakenduses SALUS Smart Home saate programmeerida sidustusi – stsenaariume seadmete tööks. Näiteks:

  1. Päikeseloojangul süttib koridoris lamp ja päikesetõusul kustub.
  2. Hommikul avanevad magamistubade rulood 30%, tunni pärast 60% ja veel pärast 100%.
  3. Kui aken avatakse, lülitub vannitoas küte välja.
  4. Kell 20.00 langeb temperatuur 22 ℃ 20 ℃, kuid vannitoa põrand püsib mõnusalt soe kuni kella 23.00-ni.
  5. Pärast väljapääsu juurde paigaldatud OneTouchi reegliaktivaatori vajutamist langeb seatud temperatuur kõigis ruumides 18 ℃-ni, elu- ja söögitoa luugid sulguvad ning tuled kustuvad..

Nende stsenaariumide rakendamiseks meie näitemajas – peale interneti lüüsi, rakenduse (tasuta) ja temperatuuriregulaatorite – vajate: vähemalt viit rulookardinat automaatseks ruloode tööks, vannitoa avanemisandurit, reegli aktiveerimisnuppu lahkumisel maja, nutipistikud, mille arv sõltub väljumisel kustuvate lampide arvust. Oletame, et vajate kahte nutikat pistikut ja nutikat releed.

Sedakõike on võimalik veel rahulikult mõelda ja seejärel pärast otsuse tegemist  sisestada konfiguraatorväljale.

Choosing quantity of PS600 Temperature Sensor in configurator

Avariituvastus

Kodutehnikarikkeid tuvastavad andurid kuuluvad SALUS Smart Home sarja, mis tähendab, et nende tööks on vaja lüüsi ja rakendust. Olenevalt sellest, milliseid, kuhu ja kui palju andureid soovime paigaldada, tuleb korrutada järgmised summad:

Choosing quantity of PS600 Temperature Sensor in configurator

Kuidas need seadmed töötavad? Suitsuandur tuvastab suitsu. Üleujutusandur tuvastab vee pinnal või kontaktidel. Avanemisandur näitab, millised aknad/uksed on avatud ja võimaldab kütte ventilatsiooni ajal välja lülitada. Süsteemis olevad seadmed võimaldavad sündmuse kohta SMS-sõnumeid vastu võtta.

Kokkuvõttes

Pakkumine on rikkalik, aga kas sa pead olema rikas, et seda ära kasutada? Ettevõte SALUS Controls pakub oma klientidele lisaks eksklusiivsetele premium-sarjadele ka alustuseks sobivaid standardvariante toodetest, mis töötavad hästi ja on samas rahakotisõbralikud.

Kasutage meie konfiguraatorit ja kontrollige, millised lahendused teie vajadustele kõige paremini sobivad. Seadistusprogrammi sisestatud andmed aitavad välja selgitada, kui palju ja milliseid seadmeid maja juhtimiseks vaja läheb ning koostavad ligikaudse kogu projekti maksumuse.

Oluline on see, et summad on illustratiivsed – arvutatud neto nimekirjahindade alusel. Pidage meeles, et meie edasimüüjad pakuvad teile kindlasti soodsat allahindlust.

Kahtluste korral annavad nõu kõrgelt koolitatud paigaldajad ja SALUS Controlsi tehniline meeskond.

Kontakt
Alusta koostööd

Kontakt


Tehniline abi

support@salus-controls.eu


PaigaldajaKasutajaArendaja
Salus

SALUS Controls brändi turustaja:
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

Rolna 4, 43-262 Kobielice,
Poola
NIP: 638 180 68 25,
KRS: 0000440955,
office: +48 32 700 74 53,
service: +48 32 750 65 05,
fax: +48 32 790 44 85,
Monday - Friday, 8:00-16:00

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio