Tekstist saad teada:
Kütte reguleerimise algoritm pole midagi muud kui temperatuuriregulaatorisse sisseehitatud kütteskeem, mis vastutab ruumis seatud temperatuuri hoidmise eest. See määrab seadme tõhususe ja funktsionaalsuse. Algoritmi täpsus tähendab täpset küttejuhtimist ja seega – väiksemaid arveid ja kasutajate rahulolu.
Kuidas kütet säästlikult juhtida? Mis vahe on lihtsal ja tehnoloogiliselt täiustatud juhtimisalgoritmil? Milline on parim radiaatorkütte ja milline põrandakütte juhtimiseks?
Radiaatorkütet (konvektsiooni) iseloomustab radiaatorite kiire kuumutamine kõrgete temperatuurideni ja sellest tulenevalt ruumide kiire soojenemine (mitu kuni mitukümmend minutit). Samamoodi ka vastupidi – radiaatorid ja ruumid jahtuvad kiiresti. Põrandakütet omakorda iseloomustab küttepinna madal temperatuur, aga ka kõrge termiline inerts (pikk kütte- ja jahutusaeg – kuni mitu tundi).
Mitte iga juhtimisprogramm ei sobi igat tüüpi kütte jaoks. Kui soovid valida oma kodule sobivaima juhtimissüsteemi, tasub sellega kursis olla.
See on kõige lihtsam kahepositsiooniline algoritm (sisse / välja). See töötab erinevuse alusel, mille juures regulaator saadab pärast kasutaja seatud temperatuuri saavutamist küttevajaduse signaali katlasse tagasi. See põhjustab pidevat temperatuuri kõikumist – lisaküte, jahutus, jahutus jne. Kui hüsterees on seatud ± 0,5 kraadi Celsiuse järgi ja soovitud väärtus on 23 kraadi, käivitab kontroller katla, kui temperatuur langeb 22,5 kraadini ja lülitab sisse see välja, kui see tõuseb 23,5-ni. See diagramm põhineb kergetel moonutustel, see ei taga täpsust. Põrandakütte suure inertsi tõttu ei ole põrandaküttesüsteemi jaoks mõeldud regulaatorites hüstereesi soovitatav. See annab radiaatorkütte puhul rahuldavamaid tulemusi.
Stabiilsem lahendus on impulsi laiuse modulatsioon. See on ka kahe asendi mehhanism (sisse / välja), kuid kütteaeg lisaparameetrina. PWM-is määrab seatud temperatuuri ja praeguse temperatuuri erinevus, kui kaua kütteseade töötab. Seda tehakse etteantud valemite tabeli alusel. Parema arusaamise huvides muudame selle mehhanismi reegliks. Seadistatud temperatuuri hoidmiseks, kui temperatuuride erinevus on X – kütteseade lülitub sisse Y (ettemääratud kütteaeg). Väike erinevus tähendab lühikest kütmist, suur erinevus – pikka (erinevad ruumid soojenevad erinevatel aegadel). Seda algoritmi kasutatakse kütteaja arvestamise tõttu edukalt põrandakütte juhtimiseks.
TPI (Time Proporcional and Integral) – iseõppiva integreeriva ajaproportsionaalse algoritmi – puhul on olukord sarnane PWM-iga. Kuid see programm ei tööta mustritega. See on efektiivsem, kuna arvutab küttekeha tööaja ümber matemaatiliste integraalide alusel. “Õpib” mallide kasutamise asemel. Tänu nendele konversioonidele “teab” kontroller, kui kaua peab ahi olema sisse lülitatud, et soovitud temperatuur seatud ajal saavutaks. Kontroller “ennatab”: kui temperatuur on langemise lähedal, hakkab see piisavalt vara kütma. Kiirem reageerimisaeg püsiolekus ja moonutuste vähendamine annavad parema kontrollitulemuse.
Internal Temperature Load Compensation on tehnoloogiliselt arenenud algoritm täpseks temperatuuri hoidmiseks, mida võib kirjeldada kui uut TPI-d. See on täpsem ja – moduleerides täiturmehhanismi avanemis-/sulgemisaega, annab see veelgi parema kontrolli kütmise üle.
SALUS Controls pakub igat tüüpi kütte jaoks sobivaid temperatuuriregulaatoreid. Võrreldes konkureerivate kaubamärkide regulaatoritega läheb see juhtimisalgoritmi küttetüübile vastavaks kohandamise osas paremini. Näiteks põrandaküttele mõeldud mudelid on varustatud ITLC / TPI või PWM algoritmidega (mitte ainult hüstereesiga). Seetõttu tasub rõhutada, et teel modernsuse poole on ettevõte SALUS Controls välja töötanud ja testinud ka PWM-ist täpsemaid tööalgoritme.
Iga süsteemi tuleks käsitleda eraldi, kuid oletame, et radiaatoripaigaldised – koostöös termostaatpeadega – toetavad nii standardmudeleid kui ka juhtmevaba SALUS Smart Home sarja mudeleid. Teisest küljest sobivad põrandakütte jaoks – peale Smart Home sarja – kõige paremini Expert HTR, Expert NSB ja Expert sarja tooted.
Digitaalne, juhtmega temperatuuriregulaator (südamiku mudel – paigaldus kasti φ 60 mm) koos PWM süsteemiga ja graafikute koostamise võimalusega. Seda kasutatakse pinnakütte või jahutuse juhtimiseks (nt põrandaküte). Juhtmega juhtriba abil mõjutab kontroller igapäevaste regulaatorite majanduslikku tööd (öine temperatuuri alandamine – NSB). See töötab KL08NSB või KL06-M (230 V) ja NC või NO täiturmehhanismidega.
Digitaalne akukontroller koos TPI küttealgoritmiga ja sisendiga täiendava põranda/õhu temperatuurianduri jaoks. Seda kasutatakse SALUS Smart Home seeria seadmete juhtmevabaks juhtimiseks (KL08RF keskne klemmiplokk, TRV pea, RX10RF juhtmoodul). Seda saab juhtida võrguühenduseta (CO10RF koordinaatoriga – siis töötab iganädalase regulaatorina) ja võrgus (kasutades UGE600 internetilüüsi ja rakendust SALUS Smart Home). Annab võimaluse luua oma ajakavasid.
Digitaalne temperatuuriregulaator TPI küttealgoritmiga ja sisendiga täiendava temperatuurianduri (põrand / õhk) või hõivatuse (hotellikaart) jaoks. Seda kasutatakse SALUS Smart Home seeria seadmete juhtmevabaks juhtimiseks (KL08RF keskklemmplokk, TRV pea, RX10RF juhtmoodul. Seda saab juhtida võrguühenduseta (CO10RF koordinaatoriga – siis töötab nädala-, päeva- või CWU taimerina – koos). RX10RF) ja võrgus (UGE600 lüüsi ja rakenduse SALUS Smart Home kasutamiseks) See annab võimaluse koostada oma ajakavasid ning kütte juhtimise osas töötab see Amazon ALEXA häälassistendiga..
Multifunktsionaalne temperatuuriregulaator, mis juhib SALUS Smart Home sarja tooteid. See pakub võrguühenduseta juhtimist (CO10RF kaudu), võrgus (UGE600 ja mobiilirakenduse kaudu) ja juhtmega juhtimist (otseühendusega seadme regulaatoriga – nt juhtmega juhtriba, boiler). Quantum SQ610 paljude eeliste hulgas väärivad erilist tähelepanu järgmised:
Lõpetuseks peatume mudelil Quantum, sest see on varustatud ka ITLC algoritmil põhineva optimeerimisfunktsiooniga – OPTIMUM START / OPTIMUM STOP..
Paremat juhtimist ja suuremat täpsust töö ajakavas. Kui funktsioon OPTIMUM START on sisse lülitatud, saadab kontroller õigeaegselt soojusallikale küttesignaali. Tänu sellele saavutatakse ruumile seatud temperatuur määratud ajal. Kui aga funktsioon OPTIMUM STOP on sisse lülitatud, töötab kontroller vastupidiselt – see arvutab välja süsteemi inertsi (jahutusaja) ja lülitab soojusallika eelnevalt välja, et ruumis temperatuuri mõneks ajaks alandada. näidatud tund. Tänu sellele väldime ülesõitmist mugavust ohverdamata ja graafikus seatud temperatuuri hoidmata. See on mugav ja ökonoomne.
OPTIMUM START ja OPTIMUM STOP on valikulised (saab sisse või välja lülitada), energiasäästlikud lisandid, mis koos intelligentse ITLC algoritmiga muudavad temperatuuriregulaatori töö veelgi tõhusamaks ja minimeerivad küttekulusid.
Nagu näete, annavad kaasaegsed SALUS Controlsi kontrollerid seadme paremaks sobitamiseks antud küttesüsteemiga kasutajale võimaluse valida juhtimisalgoritm. Tootevalik on rikkalik. Olenevalt eelarvest ja kasutajate vajadustest leiab igaüks endale midagi.
SALUS Controls brändi turustaja:
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.
Rolna 4, 43-262 Kobielice,
Poola
NIP: 638 180 68 25,
KRS: 0000440955,
office: +48 32 700 74 53,
service: +48 32 750 65 05,
fax: +48 32 790 44 85,
Monday - Friday, 8:00-16:00
Kodu
Meist
Paigaldaja
Arendaja
Kasutaja
Tooted
Smart Home
Valige süsteem
Failide allalaadimiskeskus
Tehniline abi
Kust osta?
Kontakt
Blogi
Uudised
© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved
Design & Code by Foxstudio