Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Kütte kaugjuhtimine: 3 sammu kuidas olla öko ilma kodust väljumata

TAGASI

Inimese mõju loodusele on tohutu. Tsivilisatsiooni areng hävitab looduskeskkonda ja aitab kaasa ohtlike haiguste tekkele. Prügi põletamine, tolmu ja toksiinide paiskamine atmosfääri, energia raiskamine – see on meie igapäevaelu. Me ei ennusta, millal meid tabab keskkonnakatastroof, kuid kui me midagi ei tee või teeme vähe, pole see kauge tulevik. Looduskatastroofid võivad mõjutada meid, meie lapsi.

Seda teadlikkust on vaja selleks, et mobiliseeruda muutusteks ja otsida vastust küsimusele: mida saame oma kitsas ulatuses teha, et seda ei juhtuks? Kuidas mitte raisata energiat ja vähendada saasteainete tungimist õhku? Variante – peale söekatla asendamise ökoloogilise vastu – on palju.

Me saame:

  • Parandada maja soojusisolatsiooni  ja kasutada kõrge energiaklassiga seadeid
  • Pirata energia kasutamist (kasutadas pro ökonoomilisi seadmeid Smart Home)
  • Kütteperioodil kütet targalt juhtida

Esiteks: hoia soe majas sees

Isegi kõige ökoloogilisemad küttetehnoloogiad ei ole energiasäästlikud, kui soojus väljub hoonest läbi lekkivate akende ja uste. See toob kaasa tarbetu energiatarbimise ruumide pikaajalise lisakütte tõttu, mis on halva isolatsiooni tõttu maha jahtunud.

man installing the window

Uusehitiste puhul kehtestab energiatõhususe eelnevalt projekteerimise ja ehitamise etapis taristuministeerium. Samamoodi moderniseeritud rajatiste puhul. Viimased ühepereelamute kasutamist võimaldavad parameetrid on sätestatud WT 2021 sätetes, mis jõustuvad 2021. aasta jaanuari algusest. Seni – ehk veel kaks kuud – kehtivad vähem piiravad sätted WT 2017. Seoses tehnoloogia ja ehituse arenguga tehakse käesolevate juhendite uuendamine keskmiselt iga 5 aasta tagant.

Mida saate aga meie kodusid kasutades ise ära teha? Eriti vanem põlvkond, kelle energiastandardid on jämedalt öeldes ebapiisavad.

Mida silmas pidada, et soe püsiks toas?

  • Ärge katke radiaatoreid kinni(kardinad, mööbel, padjad jne.)
  • Aknaraamid tuleks  tihendada – sealt pääseb soojus kõige kiiremini välja.
  • Tasub tihendada ka välisuks, keldriuks, pööninguuks ning läbi mõelda seinte ja katuse tihendamine
  • Lõpuks on hea kaaluda kütte automaatse reguleerimise paigaldamist, mis võimaldab igas toas hoida oma funktsioonile vastavat eraldi temperatuuri, nt madalam harva kasutatavates ruumides või kogu majas, kui see on pikaks ajaks tühjaks jäetud. aega. Investeerimine end tõestanud juhtimissüsteemi on ka suurepärane viis küttearvete vähendamiseks.

Teiseks: jälgi energia kasutust

Igapäevane energia raiskamine on nuhtlus. Vahepeal maksab selline hoolimatus raha nii rahaliselt kui ka ökoloogiliselt: me ei kustuta tulesid, ei eemalda laadijaid pistikupesadest, magame öölampidega. Me ei pööra alati tähelepanu igapäevaselt kasutatava seadme energiaklassile. Kui need ja paljud teised hooletused kokku liita, põhjustame tahtmatult oma kodude ekspluatatsioonikulude hiiglasliku tõusu ja põhjendamatuid energiakadusid.

Smart Home sarjaga varustatud SALUS Controlsi hooneautomaatika on lahendus, mis aitab optimeerida kodumasinate tööd. Eelkõige vastavalt planeeritud tööstsenaariumitele, temperatuuri regulaatoritele, Smart Pistikutele  inteligentne käsuedastitele. Saab juhtida mitte ainult kütet vaid ka valgustust ja ON/OFF tüüpi elektroonika seadmeid. Näiteks katkeb etteantud ajal valitud seadmete toide, mis vähendab automaatselt energiatarbimist. Looge lihtsalt reegel, mis lülitab kõik südaööl välja.

Smartphone with usage diagram

Lisaks salvestab tasuta rakendus SALUS Smart Home nutipistikutega (Smart Plug) juhitavate seadmete energiakulu, näidates ära suurimad energiatarbimise allikad. Tarbimisajalugu (loetavad graafikud) võimaldab teha üheselt mõistetava arvutuse. Pimedas ei pea enam tulistama – radiaator koridoris, lamp magamistoas, arvuti? Millised seadmed ei tööta tõhusalt ja nõuavad töörežiimi muutmist? Millised on mittemahepõllumajanduslikud? Millised tuleb uute vastu välja vahetada? Konkreetsete andmete olemasolul teate, mida vaadata.

Kolmandaks: väldi ülereguleerimist

Pole üllatav – ja nii ongi –, et kõige suurema osa maja ekspluateerimisel tarbitavast energiast moodustab küte – see moodustab üle 70% hoone energiavajadusest. Seetõttu on oluline seda teha “targalt”, kohandades ruumide soojust nende funktsioonide ja kellaaja järgi. Magamistoas tasub hoida jahedam kui elutoas, elutoas on aga hea hoida majapidamiste pikemal äraolekul ökonoomne temperatuur (mitte mugav või vastupidi – liiga madal). Need pealtnäha väikesed mugavused mitte ainult ei tõsta elukvaliteeti ega soodusta paremat tervist, vaid leevendavad ka tsivilisatsiooni arengu tagajärgedega ülekoormatud loodust. Ainult selline meie tegevuse mikroskaala toob makrotulemusi.

Samuti tuleb meeles pidada, et kontrollimatud ülekuumenemise ja jahtumise tsüklid ei soosi küttesüsteemi stabiilset tööd ja suurendavad selle rikete määra.

SALUS Controls temperatuuriregulaatorid vähendavad kütteseadme tarbetut tegevust, säilitades ruumides individuaalse temperatuuri, mille määrab leibkonnaliikmed. Need annavad nii palju soojust kui vaja, kõrvaldades ebamugava ja keskkonnale ebasoodsa ülekütmis efekti.

Kodu temperatuuri reguleerimine vähendab energiakadusid. Mitte ainult katla ja küttekütuse vahetus, vaid ka keskkütte kütte nutikas juhtimine on üliökoloogiline lahendus.

Quantum thermostat, modern house

Kokkuvõtteks

Miks tasub kasutada intelligentset küttejuhtimist?

Esiteks, kohandades toatemperatuuri vastavalt oma hetkevajadustele (nt vannitoas 23 kraadi, elutoas 21 kraadi, magamistoas 19 kraadi), väldime harvemini kasutatavate ruumide ülekütmist ja soojuse eest tasumist, mida meil ei ole. vaja.

Teiseks on SALUS Controlsi ruumiregulaatorid paindlikud. Nende põhiülesanne on ruumides seatud temperatuuri hoidmine (küttegraafikud). See aga ei tähenda, et kodust eemal olles ei saaks me kütteseadmete tööd mõjutada. Tänu SALUS Smart Home sarjale, kontorist, hotellist – saame reageerida jooksvalt. Regulaatorid töötavad graafikute järgi, kuid võtavad arvesse ka kasutaja ad hoc otsuseid.

Kolmandaks aitab küttekontroll vähendada energiakadusid hoone igapäevasel tööl, mis väljendub keskkonnakaitses, meie sissehingatavas õhu kvaliteedi paranemises (sudu vähendamine), aga ka majapidamistasude vähenemises.

Kontakt
Alusta koostööd

Kontakt


Tehniline abi

support@salus-controls.eu


PaigaldajaKasutajaArendaja
Salus

SALUS Controls brändi turustaja:
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

Rolna 4, 43-262 Kobielice,
Poola
NIP: 638 180 68 25,
KRS: 0000440955,
office: +48 32 700 74 53,
service: +48 32 750 65 05,
fax: +48 32 790 44 85,
Monday - Friday, 8:00-16:00

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio