Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Kodu automaatika – uhke nimi, aga mida see tähendab?

TAGASI

Kõrgtehnoloogia on maagiast  eristamatu /A.C. Clarke/

Kodu, mis reageerib ilmamuutustele,kohandub elanike elurütmiga ja hõlbustab igapäevaste ülesannete täitmisel. Science Fiction Kino või Sinu uus reaalsus?

Sellest tekstist saad teada:

  • mis on Smart Home
  • miks peaksite usaldama hooneautomaatikat

(Heaks) definitsiooni alguseks

Smart Home (inteligentne hooneautomaatika), ehk ühisesse võrku ühendatud, omavahel suhtlevad seadmed, mis juhivad kaasaegse kodu funktsioone – sh kütet.

Mida see kasutajale tähendab? Võimalus hõlpsalt teha süsteemis muudatusi – juhtida seadmeid interneti kaudu – kui ka jälgida kodus toimuvat. Nii ohutuse kui ka energiakulu mõttes.

Seega…

SALUS Smart Home on elektronika seadmete pakett: temperatuuriregulaatorid (nt. Quantum SQ610RF), draiveridpistikud ja andurid, millede tööd juhib universaalne  internetivärav võrk ZigBee (UGE600). Smart Home tehnoloogias tagab seadmete online-juhtimise intuitiivne navigeerimistööriist – mobiilirakendus. Kuigi see kõlab veidi keeruliselt – teeb see elu lihtsamaks. SMART-tehnoloogia võimaldab targalt ja paindlikult juhtida selliste maja elementide toimimist nagu:

  • küte (põranda, radiaator, õhk, sega)
  • kardinad, rulood, sissesõiduvärav
  • kodutehnika (nt. Valgustus, multimeedia)

Kuidas tõsta oma mugavuse temperatuuri?

Juurdepääs Internetile avab virtuaalse akna maailma – see on tõde, mis jõuab meieni peaaegu iga hetk. Töökohustused, seltskondlik elu, meelelahutus – tänapäeval toimub kõik veebis. Teeme tööd, otsime infot, kasutame e-õppe koolitusi, suhtleme inimestega, vaatame lemmikfilme ja -sarju. Multimeedia korraldab meie elu ja aitab meil kasvada. Mis on sellest järeldus? Netist eemale jäämine on maha jäämine.

Miks  on see tähtis Smart Home tööstusele?

Tänu online-juhtimise võimalusele juhitakse automatiseeritud hoone installatsioone seadmest, ilma milleta on elu raske ette kujutada – teie NUTItelefonilt.

Automaatset kodujuhtimist ei tasu aga segi ajada kallite vidinate endiselt kõmulise moega – SMART-toodete põhifunktsioon on kasutatavus ja käepärasus igapäevasel kasutamisel.

Siin tekib küsimus: kas korteri kütmiseks, ruloode sulgemiseks ja veelgi enam esikus lambi põlema panemiseks on vaja juhtautomaatikat?

Konstruktsiooni järgi ei nõua igapäevaste seadmete käsitsemine arenenud juhtimistehnoloogiat, kuid käsitsi, nt soojust genereerivate seadmete sisse- ja väljalülitamine ei ole kaugeltki tõhus. Miks? Sest ilma temperatuuriregulaatoritesse sisseehitatud kütte reguleerimise algoritmide abita on mugavat ruumitemperatuuri raske saavutada ja hoida.

Peale selle:

  • alati ei ole sa kodus või sinu plaanid muutuvad– tuleb ette, et puudub võimalus termostaadi manuaalseks reguleerimiseks
  • aastaajad võivad olla kapriissed ja ilm armastab sind üllatada – sa ei ole meteoroloog, sa ei ennusta kodust eemal olles ilmamuutusi
  • kui ta hallatakse erinevate ruumifunktsioonidega hoonet, on parameetrite nt klassiruumide ja hotellitubade jaoks eraldi seadistamine tüütu ja aeganõudev.

Kaugseadistus mobiilirakenduses on vaid mõne sekundi küsimus.

Kokkuvõtlikult…

Maailm liigub edasi. Kui see kasvab, muutuvad teie vajadused. Teie ümber on üha rohkem seadmeid, mis suurendavad igapäevaelu mugavust. Näiteks tänu aknaandurile, kui soovid oma magamistuba enne ööd tuulutada, ei pea sa ruloosid käsitsi tõstma (mis võtab tavaliselt aega paarkümmend sekundit ja seostub tühikäigul ootamisega). Avad akna ja lähed enda jaoks olulisemate tegevuste juurde – anduriga paaritatud saatja avab automaatselt rulood. Samamoodi vastupidisel juhul – õigesti seatud stsenaarium põhjustab ruloode sulgemise pärast akna sulgemist.

Mõju? Tänu nendele lihtsatele mugavustele väheneb toimingute arv, mida peate tegema, et teie kodu hästi toimiks.

Kas pole iga päev toredam tulla tagasi kohta, mis pärast pimedat valgustatud värava ja fassaadiga vastu võtab? Arukas juhtimine on midagi enamat kui lihtsalt automatiseerimine – see on investeering teie heaolusse. Kui te ei kasuta võimalusi, kaotate. Seega tasub ehk anda võimalus turul saadaolevale tehnoloogiale?

Usaldus tuleb aja jooksul

Kontakt
Alusta koostööd

Kontakt


Tehniline abi

support@salus-controls.eu


PaigaldajaKasutajaArendaja
Salus

SALUS Controls brändi turustaja:
QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.

Rolna 4, 43-262 Kobielice,
Poola
NIP: 638 180 68 25,
KRS: 0000440955,
office: +48 32 700 74 53,
service: +48 32 750 65 05,
fax: +48 32 790 44 85,
Monday - Friday, 8:00-16:00

image/svg+xml

© QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

Design & Code by Foxstudio